Готви се масово изсичане на гората над квартал „Симеон Ванков“. Това алармираха читатели на Актуално Свищов.
През последните дни се извършваше прочистване в района, разказаха живеещи в района. Най-голямото им притеснение е, че предстои масова сеч на гората над квартала. Голямото им притеснение е, че това ще активизира свлачища и ще бъдат застрашени жилищните блокове…
В района предстои изграждане на подстанция, която ще захранва индустриалната зона, съобщи кметът Генчо Генчев. Съществуващата в района на квартал „Химик“ няма тази мощност да задоволи потреблението, което се очаква, уточни той.
Масово изсичане на гората над квартал „Симеон Ванков“ няма да има, категоричен е кметът. За изграждането на съоръжението на „Електроенергиен системен оператор“ ЕАД са спазени всички процедури по закон – живеещите са уведомени, навсякъде бяха поставени уведомления, допълни Генчев.
Съоръжението, което се изгражда е част по проект „Изграждане на „Дунавски индустриален технологичен парк – Свищов“. Попитан каква площ с дървета ще бъде изсечена кметът отговори десет декара.
Актуално Свищов е готов да публикува Вашите мнения и сигнали. Изпращайте материалите си на info@actualnosvishtov.com. Актуално Свищов се поддържа правно от адвокат Полина Кръстева. Адвокат Полина Кръстева предоставя безплатна правна помощ на пострадали от домашно и полицейско насилие.
Сподели с