В оспорван мач Ботев (Дебелец) загуби от шампиона на Елитната областна футболна група Земеделец 93 /Козловец/ с 1:3, в среща от първия кръг на първенството, пише Борба.
Двата отбора предложиха хубав футбол, в който опитът и прагматизмът надделяха над младостта и ентусиазма, а след двубоя гостите от Козловец почистиха съблекалнята си, така както правят малко отбори у нас, дори от елита.
Преди почивката играта бе равностойна и двуостра, но усилията на дебелчани в атака не бяха увенчани с успех, докато тези на „земеделците“ им донесоха три гола, дело на отпушилия се Михаил Ганев в 5-ата, 29-ата и 39-ата минути.
Междувременно Бранислав Ботев на два пъти можеше да изравни резултата, като пропусна в 15- ата минута от три метра, а малко по- късно бе оставен непокрит на чиста позиция, но отново не успя да вкара. Второто полувреме тръгна с дузпа в полза на домакините за нарушение срещу Веселин Тисовски, която Мартин Душков реализира за 3:1. До края опитните играчи от Козловец „затвориха“ мача и не позволиха разликата да бъде намалена още, а с това да се върне и напрежението на терена…
Актуално Свищов е готов да публикува Вашите мнения и сигнали. Изпращайте материалите си на info@actualnosvishtov.com. Актуално Свищов се поддържа правно от адвокат Полина Кръстева. Адвокат Полина Кръстева предоставя безплатна правна помощ на пострадали от домашно и полицейско насилие.
Сподели с