Учениците на Цветанка Костова от Театрално студио „Магия2“ представят в поетичен спектакъл български автори. Това съобщи за Актуално Свищов Христина Борисова, заместник-директор по учебната част на Средно училище „Николай Катранов“.
Представлението е навръх 27 март – Международният ден на театъра и е на сцената на Камерната зала на ПБНЧ „Еленка и Кирил Д. Аврамови-1856“ от 17,30 часа. Учениците са изключителни ентусиаризарани, но отказват да разкрият подробности какво са подготвили, допълни Борисова.
В представлението участват учениците Мариела Петрова, Надя Колева, Ясмин Мехмедова, Натали Николова, Мартин Василев, Ивайла Димитрова, Виктория Кръстева, Мартин Иванов и Цветомир Стаевски, както и Лили Йорданова, техен преподавател.
Представлението е по стихове на изключително много български автори и на плаката няма как да бъдат включени, коментира и Цветанка Костова. Все пак зрителите ще чуят стихове на Павел Матев, Елисавета Багряна, Валери Петров, Блага Димитрова, Станка Пенчева, Ивайло Балабанов и много други майстори на мерената реч.
Сн.: Архив Актуално Свищов
Актуално Свищов е готов да публикува Вашите мнения и сигнали. Изпращайте материалите си на info@actualnosvishtov.com. Актуално Свищов се поддържа правно от адвокатска кантора "Кръстев". Адвокатска кантора "Кръстев" предоставя безплатна правна помощ на пострадали от домашно и полицейско насилие.