Свищовската професионална гимназия „Алеко Константинов“ отбеляза своя 60-годишен юбилей, видя Актуално Свищов.
Тържеството по повод отбелязване на 60 години от създаването на СПГ „Алеко Константинов“ се проведе в салона на ПБНЧ „Еленка и Кирил Д. Аврамови – 1856“. Празникът уважи кметът Генчев, заместник-ректорът на Академията доц. Румен Йерусалимов- и др.
Кметът поздрави училището, учителите и учениците и връчи на инж. Веска Николова, директор на гимназията почетна грамота.
По време на празничната програма бяха наградени ученици, постигнали високи успехи в учебната и спортната област.
Тържеството завърши с изпълнения на децата от ДГ „Васил Левски“, ДГ „Чиполино“, ДГ „Зорница“ – изнесена група – село Морава и фолклорен танцов състав „Творецът“.
Актуално Свищов е готов да публикува Вашите мнения и сигнали. Изпращайте материалите си на info@actualnosvishtov.com. Актуално Свищов се поддържа правно от адвокатска кантора "Кръстев". Адвокатска кантора "Кръстев" предоставя безплатна правна помощ на пострадали от домашно и полицейско насилие.