Сред отличените в Националния конкурс „Учител на годината“ е Александра Емилова Александрова, учител в Детска градина „Зорница“, село Ореш, община Свищов. Това съобщиха от учебното заведение. Тя е наградена в направление „Млади учители“ с престижното отличие „Учител на годината“.
В София се проведе заключителният етап на Националния конкурс „Учител на годината“, организиран от Синдиката на българските учители. На тържествената церемония присъстваха Пламен Димитров, президент на КНСБ, Даниела Алексиева – вицепрезидент на КНСБ, проф. Галин Цоков – директор на Националния институт по образование, началници на РУО и много гости.
Общо 71 учители и директори от цялата страна получиха своите заслужени награди – грамота, статуетка, парична премия и подаръци от издателство „Клет“.
Предстои на наградените да бъде връчена и почетната грамота „Неофит Рилски“ от Министерството на образованието и науката, както и покана за тържествения прием при президента, който ще се състои на 24 май.
За XXIX поредна година Синдикатът на българските учители отдава признание на вдъхновяващи педагози от цялата страна.
Актуално Свищов е готов да публикува Вашите мнения и сигнали. Изпращайте материалите си на info@actualnosvishtov.com. Актуално Свищов се поддържа правно от адвокат Полина Кръстева. Адвокат Полина Кръстева предоставя безплатна правна помощ на пострадали от домашно и полицейско насилие.
Сподели с