На 8-ми септември в 15:50 часа в Районна служба „Пожарна безопасност и защита на населението“ – Свищов е получен сигнал за пожар без преки материални загуби. Това съобщиха от Регионалната дирекция във Велико Търново.
Горели са сухи треви в землището на село Царевец. Огънят е предизвикат от късо съединение /от далекопровод/.
Екип огнеборци са потушили пламъците. От изпепеляване са спасени две сгради.
В 20:39 часа е получен сигнал отново за пожар без преки материални загуби. Горели са отпадъци на улица „Полк. Никола Иванов“.
Причината за инцидента са небрежност при боравене с открит огън.
Стихията е овладяна от екип огнеборци. От изпепеляване е спасена една сграда.
Актуално Свищов е готов да публикува Вашите мнения и сигнали. Изпращайте материалите си на info@actualnosvishtov.com. Актуално Свищов се поддържа правно от адвокат Полина Кръстева. Адвокат Полина Кръстева предоставя безплатна правна помощ на пострадали от домашно и полицейско насилие.
Сподели с