На 30 януари в 06.06 часа е получен сигнал в Районна служба „Пожарна безопасност и защита на населението“ – Свищов за пожар без материални загуби. Това съобщиха от Регионалната дирекция във Велико Търново.

Горели са отпадъци в землището на града. Причина за стихията е небрежност при боравене с открит огън.

В резултат на действията на екипа огнеборци огънят е потушен и е спасена 20 декара смесена гора.

Снощи в 18.41 часа е получен сигнал отново за пожар без материални загуби. Горели са отпадъци в землището на село Червена.

Причина и за този пожар е небрежност при боравене с открит огън.

Стихията е потушена от екип огнеборци. Спасена и сграда от изпепеляване.

 

 

Актуално Свищов е готов да публикува Вашите мнения и сигнали. Изпращайте материалите си на info@actualnosvishtov.com. Актуално Свищов се поддържа правно от адвокат Полина Кръстева. Адвокат Полина Кръстева предоставя безплатна правна помощ на пострадали от домашно и полицейско насилие.