До 30 март 2026 година 19-те блока, които се санират по Плана за възстановяване и устойчивост трябва да са санирани. Това съобщиха за Актуално Свищов от пресцентъра на Общината. Оттам разпространиха съобщение до живеещите в сградите, които се обновяват и в момента.

Уважаеми представители на Сдруженията на собствениците,

Във връзка с реализирането на проектите по процедура Подкрепа за устойчиво енергийно обновяване на жилищния сграден фонд – Етап I, финансирани по Националния план за възстановяване и устойчивост, Ви уведомяваме, че изпълнението на заложените дейности тече по график.

В момента се извършват административни действия от страна на община Свищов и фирмите изпълнители, свързани с разплащанията на изпълненото строителство, които ще бъдат приключени своевременно, и това няма да се отрази на крайния срок за завършване на строителните дейности, който е 30.03.2026 година.

 

 

Актуално Свищов е готов да публикува Вашите мнения и сигнали. Изпращайте материалите си на info@actualnosvishtov.com. Актуално Свищов се поддържа правно от адвокат Полина Кръстева. Адвокат Полина Кръстева предоставя безплатна правна помощ на пострадали от домашно и полицейско насилие.