Държавата дава пари за решаване на проблемите с водоснабдяването на четирите свищовски села, които от средата на юли са в безсрочно бедствено положение. Това съобщи кметът Генчев по време на общественото обсъждане на Бюджет 2023 на община Свищов, проследи Актуално Свищов в зала 1 на Общината, традиционно сбирката бе запечатана и от камерата на сайта Площад Алеко.
От думите на кмета стана ясно, че от Министерството на регионалното развитие и благоустройството са съобщили днес, че осигуряват средствата за необходимите съоръжения за преодоляване на ситуацията. Това ще стане следващата седмица и тогава кметът Генчев обеща подробности.
Актуално Свищов припомня, че от 17 юли в Овча могила е обявено бедствено положение. Дни по-късно такова бе обявено и в селата Червена, Горна Студена и Александрово. От Държавния резерв бе осигурена бутилирана вода. В нейното раздаване се включиха и доброволци от основния отбор на Академик.