Свищовлия с два медала от националното по лека атлетика за юноши

Преглеждания: 1022 #
26 Jul 2020

Свищовлията Николай Станев завоюва два медала на приключилия днес Национален шампионат по лека атлетика за юноши и девойки под 20 години, научи Актуално Свищов. Първенството се проведе на 25 и 26 юли на Националния стадион “Васил Левски” в столицата.
Състезателят Николай Станев  (СКЛА ФЕНИКС 2004 - Плевен)  участва  в  две   дисциплини - 110 м  препядствено  бягане  и  400 м препядствено  бягане.
В първият ден на шампионата се  проведе  дисциплината    110м/пр. бягане.  Времето  в София беше неподходящо,  много дъждовно и  хладно. И  в   двата  дена  стартовете на повечето  дисциплини се   проведоха   на дъжд.   В  първата  полуфинална  серия  Ники е  победител с време  -  15.48сек  (-0,4 м/с).  След  40   минути се  проведе финала. Николай  Станев влезе с  второ време от сериите.  При   финалното   бягане  победител е Добромир Николов (АК Плевен 2014) втори е Александър Евтимов  (Левски 2016 София)   и  трети се   класира  Николай Станев (СКЛА ФЕНИКС 2004) с време - 15,03сек.  (-0,3м/с) .
Днес беше дисциплината 400м пр.  бягане.  Бягането  е едно.  Най–добрите  времена от  сериите  разпределят  и   медалите.   Ники  постигна  трето  време   -   58,54сек.   Победител  е   Симеон Стоянов (Супер спорт –Варна).
Поздравления  и  за   неговият  треньор  и   дядо   Николай  Станчев.  След   две  седмици е  Първенството за  мъже  и жени,  където свищовският лекоатлет също  ще  учатв.
Успешното участие на младия свищовски атлет става възможно и благодарение на Стопанска академия „Д. А. Ценов“, която е предоставила материалната си  база за  подготовка през  годината.

Снимки: БФЛА и личен архив

Актулно Свищов е готов да публикува Вашите мнения и сигнали, изпращайте материалите си на info@actualnosvishtov.com

Актуално Свищов се поддържа правно от адвокатска кантора "Кръстев".