Стилиян Петров се завръща в България за нов благотворителен двубой, а Академик подкрепи инициативата му „Мач на Надеждата“. Това съобщиха campionia.bg, партньорска организация на събитието. Клубът е дарил 11 билети за мача, който ще се играе на 6 юни. От campionia.bg уточниха, че те ще бъдат раздадени на фенове и призоваха и други да последват примера на Академик.
Три години след като с помощта на 25 хиляди по трибуните на „Васил Левски“ бяха събрани близо половин милион евро за благотворителност, големият капитан на националния отбор, рекордьорът по мачове с фланелката на България, легендата на Селтик и Астън Вила Стилиян Петров отново ще се включи в борбата срещу онкологичните заболявания.
На 6 юни 2026 г. стадион „Лазур“ в Бургас ще събере на едно място футболни звезди от световен ранг, носители на трофея от Шампионската лига, първенци на Англия, Испания, Германия и Италия, носители на куп други отличия, рекорди и т.н.
Бургаското издание на благотворителния „Мач на Надеждата“ ще даде възможност да се подобрят условията в болниците, както и да се подкрепят тези, които са сами в битката си с коварното заболяване.
Актуално Свищов е готов да публикува Вашите мнения и сигнали. Изпращайте материалите си на info@actualnosvishtov.com. Актуално Свищов се поддържа правно от адвокат Полина Кръстева. Адвокат Полина Кръстева предоставя безплатна правна помощ на пострадали от домашно и полицейско насилие.
Сподели с