В периода 1-ви юли – 31 декември 2025 г. градския парламент в града на Щастливеца е провел 10 заседания – 6 редовни и 4 извънредни. В този период са приети 125 решения, от които 1 е насочено към работата на Общинския съвет и неговите постоянни комисии и 124 към работата на общинската администрация, бюджетните звена и търговските дружества. Това е записано в отчет Изпълнение на решенията на Общински съвет от общинска администрация, изготвен от кмета Генчев, прочете Актуално Свищов.

По тематика приетите и изпълнени решения се разпределят както следва: по въпросите от финансовата и бюджетна политика, осъществявана в общината и звената от бюджетната сфера – 15; по общинската собственост и приватизация – 52; по въпросите на строителството, благоустрояването и хигиенизирането на общинския център, водоснабдяването и дейностите по комунално обслужване – 15; по въпросите на стопанските дейности, общинските търговски дружества и бюджетни звена – 9; по административно – организационните въпроси, приемане на структура, правилници, стратегии, наредби, програми и др. – 18; – по хуманитарни дейности – 3; други – 12;

Решенията на Общински съвет Свищов стават достояние на обществеността от интернет страницата на Община Свищов. Във вестниците „Дунавско дело“ и „Дунавска зора“ се публикуват приетите от Общинския съвет програми, наредби и правилници.

Предстои документът да бъде обсъден от комисиите на ОбС-Свищов. Окончателно ще бъде гласуван на 26 февруари.

 

 

 

Актуално Свищов е готов да публикува Вашите мнения и сигнали. Изпращайте материалите си на info@actualnosvishtov.com. Актуално Свищов се поддържа правно от адвокат Полина Кръстева. Адвокат Полина Кръстева предоставя безплатна правна помощ на пострадали от домашно и полицейско насилие.